Услуги таможенного брокера

(044) 452-68-03
  • Главная
  • Новости
  • Як розуміти – авто, що використовувалися, дата виготовлення або дата першої реєстрації ТЗ згідно техпаспорту?

Як розуміти – авто, що використовувалися, дата виготовлення або дата першої реєстрації ТЗ згідно техпаспорту?

Питання є досить доречним, адже, товарна номенклатура містить найменування автотранспортних засобів «що використовувалися», а з 01 січня введено акцизний податок у залежності від того, який період використовувалися ТЗ (з 5 до 8 років чи понад 8 років), а також запроваджено транспортний збір для легкових автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

У відповідності до ч.1. додаткових приміток України до групи 87 УКТЗЕД:

1. Моторними транспортними засобами, що використовувалися, вважаються такі, на які були або є реєстраційні документи, видані уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, що дають право експлуатувати ці транспортні засоби. ( Група 87 Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання, ЗУ від 19.09.2013, № 584-VII «Митний тариф України (розділи XVII — XXI)».

Згідно із ч. 14.1.251. статті 14 Податкового кодексу України: транспортні засоби, що використовувалися, — транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби.

Нагадаємо, що: — у відповідності до частини 215.3.5. статті 215 Податкового кодексу України, ставки податку для транспортних засобів, що використовувалися понад 8 років і відповідають коду 8702 згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються з коефіцієнтом 50; — у відповідності до 215.3.5 2, ставки податку для транспортних засобів, що відповідають коду 8704 згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються для автомобілів, що використовувалися з 5 до 8 років з коефіцієнтом 40 для автомобілів, що використовувалися понад 8 років з коефіцієнтом — 50.; — у відповідності до частини 267.2.1. статті 267, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

За аналогією права, рекомендуємо використати роз’яснення Державної податкової служби України, яке було оприлюднено в журналі «Вісник» від 09.12.2011, № 46 (http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/894).

Ця консультація стосувалась документу,який підтверджував використання транспортного засобу та як розраховується період його використання при обчисленні збору за першу реєстрацію транспортного засобу згідно з п. 234.4 ст. 234 Податкового кодексу. Стаття 234 втратила чинність, але роз’яснення залишаються актуальними на сьогодні в частині визначення дати початку використання (введення в експлуатацію) транспортних засобів.

Наведемо витяг з цих роз’яснень:

«Новий транспортний засіб — транспортний засіб, що не має актів державної реєстрації уповноважених органів, у тому числі іноземних, які дають право на його експлуатацію (пп. 14.1.124 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Таким чином, якщо на транспортні засоби уповноваженими державними органами, у тому числі іноземними, видано реєстраційні документи, що дають право на їх експлуатацію, вони вважаються використовуваними.

Датою початку використання (введення в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, вважається дата їх першої реєстрації, визначена в реєстраційних документах, які видано уповноваженими державними органами й дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі. У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації транспортних засобів датою початку використання транспортного засобу вважається календарна дата його виготовлення (день, місяць, рік).

У разі якщо календарну дату визначити неможливо, то такою датою слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах». Источник: MDoffice

Трекбэк с Вашего сайта.